وانت کارا 1700

تحویل وانت مزدا کارا ۱۷۰۰i آغاز شد.

نده/ شرکت بهمن خودرو این روزها حال و روز عجیبی دارد.شرکتی که مدت ها به عرضه مدل های خوب و نسبتا با کیفیت مزدا می پرداخت حالا محصولات چینی نظیر بسترن و چانگان را برای تولید و مونتاژ مهیا می کند و حتی برای ادامه تولید قدیمی ترین محصول خود (وانت مزدا سری B) نیز ناچار به استفاده از موتور ۱۷۰۰ سی سی و ارتقاء یافته پیکان یا همان موتور مورد استفاده برای وانت باردو و روآ شده است.

البته این موتور ظاهرا قرار نیست دست از سر ایرانی ها بردارد و به زودی در وانت تازه ایران خودرو (که بر مبنای بدنه پژو ۴۰۵ و پلت فرم روآ شکل گرفته است) هم استفاده می شود ولی با این وجود هم باید گفت که استفاده از موتور ۱٫۷ لیتری پیکان برای وانت مزدا که پیش از این از موتور ۲٫۰ لیتری سود می برد، جای شگفتی دارد و در واقع می توان این پروژه را هم نیز در ردیف پروژه هایی چون ساخت RD، P.K و پیکان پژویی و …قلمداد کرد.

طی مراسمی با حضور داود‌زاده مدیر عامل و مدیران شرکت بهمن موتور اولین سری از وانت مزدا کارا ۱۷۰۰i به مشتریان تحویل داده شد.
گفتنی است پروژه تولید خودرو مذکور با هدف ساخت وانت ۱۰۰ درصد داخلی، ایجاد تنوع در قوای محرکه و همچنن کاهش قیمت تمام شده محصول انجام شده است.
این خودرو جدید شرکت بهمن موتور مجهز به ترمز ABS+EBD ، ایربگ راننده و سرنشن، استاندارد آلایندگی یورو ۴، ایموبلایزر و طراحی جدید داشبورد است که در مقایسه با پلتفرم وانت مزدا در سیستم خنک کاری، ترمز، سوخت رسانی، مجموعه شاسی، اگزوز و برق خودرو، طراحی و تامین داخلی ۳۰۷ قطعه آن تغییراتی صورت گرفته است.
وانت مزدا کارا یکی از خودروهای با کیفیت در بین خودروهای همکلاس خود است که به منظور اخذ استانداردهای اجباری ۵۵ گانه، یازده استاندارد از این خودرو بازنگری و به روزرسانی شده است.
به نظر شما در بازار فروش وانت مزدا ۱۷۰۰i (کارا) موفق تر خواهد بود یا وانت پژو جدید ایران خودرو (کاریا) ؟

پاسخ دهید